środa, 23 stycznia 2013

Po pierwsze dla pieniędzy - Janet Evanovich


Tytuł: Jak upolować faceta po pierwsze dla pieniędzy
Autorka: Janet Evanovich
Rok wydania: marzec 2012
Liczba stron: 343
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cena: 34,90 zł
Ocena: 9/10

  Nie czytuję literatury sensacyjnej jednak... zaintrygował mnie tytuł tej książki, więc postanowiłam, że ją przeczytam. Dodam, że wydawnictwo mnie nie zawiodło, dlatego bez większych oporów sięgnęłam po tę książkę. I to był strzał w dziesiątkę.  Bardzo kolorowa książka i jak najbardziej ciekawa. 

 Bez zastanowienia mogę polecić ją każdemu. Pomimo tego, że jest to literatura sensacyjna, miejscami miałam wrażenie, że czytam komedię i to nie byle jaką. Autorka wprowadziła takie historie, że nie sposób się nudzić. Co chwilę się coś działo, mimo tego"dziania" nie sposób się zgubić.

 Gdy wzięłam tę książkę do ręki, nie wiedziałam, że to jest seria o Stephanie Plum. Mam nadzieję, iż będę miała w najbliższym czasie dostęp do kolejnych części. Fabuła jest tak wciągająca, że ciężko się zorientować, kiedy książka się kończy. Bardzo lubię takie książki, ponieważ od początku mi się podoba a nie muszę przeczytać 100 stron, by stwierdzić, że książka jest wciągająca.

 Główni bohaterowie są w ciekawy sposób opisani. Każdy z bohaterów jest na tyle wyrazisty, że nie sposób pomylić go z inną postacią. Spodobał mi się Morelli, bardzo przebiegła osobowość, jako ten tytułowy facet potrafi zmieniać się w zależności od sytuacji i okoliczności, jak podejrzewam każdy z nas. Kiedy nam coś potrzeba jesteśmy mili a kiedy nie, to mamy wszystko w głębokim poważaniu. Naprawdę polubiłam go.

 Kunszt autorki sprawia, że wszystkie sytuacje, jakie miały miejsce wynikały same z siebie, nic nie było naciągane lub pisane "na siłę". Jak wcześniej wspomniałam, nie mogłam się przestać śmiać, kiedy autorka wprowadzała w akcję, jakieś historyjki z życia Steph kiedy była młodsza. Najbardziej się uśmiałam, jak przeczytałam fragment, kiedy się bawiła z Morellim, jako dziecko.

 Chyba niewiele więcej mogę dodać, książka sama siebie promuje. Jest całe mnóstwo przymiotników jakie mogą ją opisać, jednak myślę, że po prostu tą książkę trzeba wziąć do ręki i samemu się przekonać jaka ona jest. Polecam ją nie tylko dziewczynom, ale również chłopakom. Myślę, że są momenty, które się wam spodobają i z których się uśmiejecie. Inną opinię mógłby wyrazić krytyk literacki, jednak ja uważam, że książka jest dobra.

EDYCJA: Dziękuję za pomoc mojej nauczycielce od j. polskiego, która po przeczytaniu recenzji zwróciła uwagę na błędy, które mam możliwość poprawić. :)

5 komentarzy:

 1. Również bardzo miło wspominam moje spotkanie z tym tytułem, a odbyło się ono dość niedawno. Ja z pewnością zapoluję na kolejne części.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja koleżanka ma chyba dwie pierwsze części, dlatego na pewno pożyczę je od niej. Początkowo sama nie wiedziałam co mam myśleć o tej serii, ale słyszałam i czytałam tyle pozytywnych opinii, że jestem już prawie pewna, że przygody Stephanie Plum przypadną mi do gustu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio coraz więcej dobrego słyszę o tej serii i jestem jej coraz bardziej ciekawa. Mam wrażenie, że przypadnie mi do gustu, lubię co jakiś czas sięgnąć po tego typu książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już od dłuższego czasu planuję sięgnąć po tę serię, jednak wciąż nie może ona wpaść w moje ręce. Póki nie zaopatrzę się w pierwszy tom to chyba obejrzę film :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo byłam ciekawa oceny tejże pozycji. Po przychylnych słowach moja ciekawość czytelnicza rozbudziła sie jeszcze bardziej. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń