wtorek, 9 lipca 2013

Zapomniane - Cat PatrickNazwa: Zapomniane
Autor: Cat Patrick
Data wydania: styczeń 2012
Ilość stron: 312
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cena: 32, 90 zł
Ocena: 7/10

      Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś jak to jest żyć bez wspomnień? Ja się zastanawiałam czytając Zapomniane i szczerze mówiąc jest to trochę... a nawet bardzo dziwne. Budzić się rano i nie pamiętać co się wczoraj robiło. Owszem czasami miewam takie stany jak np. nie wiem w co byłam ubrana wczoraj czy co jadłam, ale żeby zapomnieć cały tydzień ? Nawet mi się taki przypadek nie zdarzył, natomiast London żyje i funkcjonuje głownie dzięki notatkom, które robi wieczorem i rano je studiuje, ponieważ o 4:33 jej mózg, w książce jest to ładnie ujęte, się resetuje. Główna bohaterka przypomina mnie. Nie lubi tłumu, ma jedną przyjaciółkę, dobry kontakt z mamą (u mnie z tym trochę gorzej) i dopóki nikt jej nie zajdzie za skórę jest spokojna, bardzo spokojna.

        Mam pewne zastrzeżenia do książki, bo autorka kilka razy się pogubiła w tym co jest napisane. Niektóre postacie bym zmieniła, lecz to tylko moje skromne zdanie. Nie wiem czy istnieje powieść o podobnej tematyce, więc na razie uważam Zapomniane jako oryginalny pomysł na historię dla młodzieży, choć starsi też znajdą się w tej bajce. Autorka dzięki temu, że ma lekkie pióro, czyta się jej książkę w błyskawicznym tempie. Już od pierwszych stron czytelnik zostaje pochłonięty przez czytadło i nie uwolni się od niego dopóki nie skończy czytać. Taki urok tej powieści.

          Bardzo lubię czytać opisy, bo dzięki nim przybliżam się do autora (jego myśli) i historii. owszem, czasem jest tak, iż opisów jest za dużo, lecz mi to nie przeszkadza, lepiej wtedy się wczuwam w to co czytam. Cóż tu dużo mówić. Lektura jest na pewno wciągająca, idealna na wakacje. Lekka, ciekawa i zajmująca. Czytelnik odnajdzie się w niej bez problemu, więc polecam ją każdemu kto ma okazję oraz ochotę przeczytać tę publikację. 

5 komentarzy:

 1. Niektórzy tak pisza - bez zastanowienia, jednak gdy książka jest ciekawa da się to wybaczyć. Może kiedyś sięgnę po "Zapomniane".

  OdpowiedzUsuń
 2. Różne opinie o tej książce słyszałam, w większości niepochlebne.

  OdpowiedzUsuń
 3. a mi brat cioteczny mówił jak mu opowiadałam, że jest film po prostu identyczny do "Zapomniane", a który powstał przed książką.. przepraszam, ale zapomniałam zupełnie tytułu.
  mi książka także bardzo się podobała, czytałam dwa razy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi się książka bardzo spodobała, czytałam w zeszłym miesiącu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka bardzo mi się podobała. Niby nie taki bardzo oryginalny pomysł, ale jednak coś :)

  OdpowiedzUsuń